Produkter
Förpackningsmaskin för mjölkpåsar
Guangzhou Western Packing Co., Ltd. är en av de mest erfarna tillverkarna och leverantörerna av förpackningsmaskin för mjölkpåsar i Kina. Vi välkomnar dig varmt att köpa högkvalitativ mjölkpåsförpackningsmaskin tillverkad i Kina här från vår fabrik. Vi tar även emot skräddarsydda beställningar.
|
|
|
Produktbeskrivning
Förpackningsmaskinen för enkel-mjölkpåsar är en helautomatisk vertikal förpackningsutrustning som utvecklats speciellt för pulvermaterial. Den använder sig av en bak-förseglingspåse-struktur och en rad förpackningsformat, som integrerar automatisk mätning, påstillverkning, fyllning, försegling och skärning i en enhet, vilket ger kontinuerlig, effektiv och stabil förpackning av pulverprodukter.
Utrustningen är utrustad med ett skruvmätsystem med hög-precision, som flexibelt kan justeras efter egenskaperna hos olika pulvermaterial, vilket säkerställer noggrann mätning och enhetlig matning och effektivt minskar materialförluster. Hela maskinen använder PLC-intelligent kontroll, kombinerat med en mänsklig-maskins pekskärm, vilket gör parameterinställningar intuitiva, driftstabila och enkelt underhåll.
Den enda-rad bakåt-förseglingsmaskinen för försegling av påspulver har en kompakt struktur, litet fotavtryck, starka och estetiskt tilltalande förseglingar och utmärkt försegling av den förpackade produkten. Den är lämplig för olika förpackningsspecifikationer och sammansatta förpackningsfilmmaterial. Den kan användas i stor utsträckning inom livsmedels-, läkemedels-, kemi-, bekämpningsmedels- och dagliga kemiska industrier och är idealisk utrustning för automatiserad och förpackning av små-påsar av pulverprodukter.
Produktparametrar
| Namn | förpackningsmaskin för mjölkpåsar |
| Väska stil | standard pinnepack, rund-hörnsticka, vilken annan oregelbunden pinne som helst |
| Kapacitet | 30-60 påsar per min |
| Fyllningsområde | 1-50g |
| Storlek | (L)50-150 mm (B)15-50 mm |
| Driva | 1200 W |
| Spänning | En C380V 3-fas 50 Hz |
| Vikt | 380 kg |
| Övergripande mått | 850*880*1950 mm (L*B*H) |
Produktdetaljer







Företagsintroduktion
Företaget har kontinuerligt investerat i forskning och utveckling och har successivt etablerat ett professionellt och erfaret FoU-team, som har gett starkt stöd för teknisk innovation och uppgradering av produkter och erhållit ett antal patent.
Fotografera med kunder
Under samarbetet och leveransen av olika projekt tog vi gruppbilder med kunder från olika branscher. Varje bild registrerar ögonblicket för framgångsrik leverans av utrustning, idrifttagning och kundgodkännande, vittnar om förtroendet och samarbetet mellan oss, och visar vår styrka och ansvar i att kontinuerligt förse kunder med stabil utrustning och professionella tjänster.








Populära Taggar: mjölkpåsförpackningsmaskin, leverantörer, tillverkare, fabrik i Kina förpackningsmaskin för mjölkpåsar
















