Produkter
Kaffepulver Stick Pack-maskin
Guangzhou Western Packing Co., Ltd. är en av de mest erfarna tillverkarna och leverantörerna av förpackningsmaskin för kaffepulver i Kina. Vi välkomnar dig varmt att köpa högkvalitativ kaffepulverstickmaskin tillverkad i Kina här från vår fabrik. Vi tar även emot skräddarsydda beställningar.
|
|
|
Produktbeskrivning
Denna maskin för förpackning av kaffepulverstavar är utrustad med ett hög-precisionssystem för skruvmätning, som kan justeras exakt efter flödesförmågan och densiteten hos olika pulvermaterial, vilket resulterar i små doseringsfel, säkerställer konsekvent vikt i varje påse och minskar materialspill. Tratten och transportsystemet har en anti-konstruktion och är utrustade med en vakuummatare, vilket möjliggör kontinuerlig och smidig pulvertransport och förbättrar produktionseffektiviteten.
Styrsystemet använder PLC intelligent styrning kombinerat med ett pekskärmsgränssnitt, vilket gör driften enkel, parameterjusteringen flexibel och stöder snabb växling mellan flera förpackningsspecifikationer. Utrustningen fungerar stabilt, har en kompakt struktur och upptar en liten yta, vilket underlättar fabrikslayout och underhåll. Maskinkroppen är tillverkad av rostfritt stål och uppfyller livsmedels- och läkemedelsindustrins hygien- och säkerhetsstandarder.
Applikationsscenarier
Mat och hälsoprodukter:Automatiserad liten-påsförpackning för pulver som mjölkpulver, kaffepulver, arompulver, proteinpulver och snabbpulver.
Läkemedel och kemikalier:Kvantitativ förpackning med hög-precision för traditionell kinesisk medicinpulver, farmaceutiska pulver, kemiska hjälpmedel, färgpulver, etc.
Bekämpningsmedel, dagliga kemikalier och anpassade små-batchförpackningar:Förpackningar för bekämpningsmedelspulver, tvättmedel, doftpulver och pulver i -provstorlek.
Produktparametrar
| Namn | paketmaskin för kaffepulver |
| Väska stil | standard pinnepack, rund-hörnsticka, vilken annan oregelbunden pinne som helst |
| Kapacitet | 30-60 påsar per min |
| Fyllningsområde | 1-50g |
| Storlek | (L) 50-150 mm (B) 15-50 mm |
| Driva | 1200 W |
| Spänning | AC 380V 3-fas 50 Hz |
| Vikt | 380 kg |
| Övergripande mått | 850*880*1950 mm (L*B*H) |
Produktdetaljer


eller höger.





Företagsintroduktion
Western Packing ger dig ett nytt koncept för kinesisk tillverkning-inte bara prisfördelen med Kina, utan också den kvalitet och service du kan förvänta dig av Tyskland. Inte baratillverkad i Kina, men på riktigtskapat i Kina!
Fotografera med kunder








Populära Taggar: kaffepulver stick pack maskin, Kina kaffepulver stick pack maskin leverantörer, tillverkare, fabrik
















