Produkter
Helautomatisk förpackningsmaskin för schampopåsar
Produktbeskrivning
![]() |
|
2. En helautomatisk förpackningsmaskin för schampopåsar kan 4 till 12 banor anpassas efter påsens storlek.
3. Denna helautomatiska förpackningsmaskin för schampopåsar kan automatiskt avsluta fyllnadsmaterialtillförsel, påstillverkning, fyllning, försegling och datumkodning. Maskindesign med flera banor förbättrar arbetskapaciteten, förseglingstypen kan anpassas efter produktionsbehov. Den är lämplig för förpackning schampo, sås, honung, fruktsylt och ketchup.
Produktspecifikationer
| Modellnummer | WP-880Y-4 |
| Kapacitet | 25-35 st/min/bana |
| Fyllningsområde | 1-20g |
| Storlek | Längd (L) 30-150 / Bredd (B) 70-110 |
| Driva | 4500W |
| Spänning | 220V/380V 50-60Hz |
| Förpackningsmaterial | Fibertyg, PE/PET, NYLON/PE etc. |
| Vikt | 750 kg |
| Dimensionera | 1797*1750*2313(mm)(L*B*H) |
Detaljbilder




Företaget introducerar

Guangzhou Western Industrial Co,. Begränsad tillverkning säljer och servar vertikala form-, fyll- och förseglingsmaskiner för förpackningsindustrin. Våra globala marknader inkluderar mat, dryck, nutraceutical och kemikalier. Vi erbjuder höghastighetsmaskiner för förpackning av stick- och dospåsar med kontinuerlig rörelse. Och många andra vertikala påsar som gör en mängd olika väskstilar - från pyramidväskor till väskor med oregelbunden form, anpassa vilken form du vill.
Företagsutställning
Guangzhou Western Packing Co. Limited grundades 2014 och är en professionell tillverkare som integrerar FoU, tillverkning och handel, vi har åtagit oss att förpacka maskin i flera år. Vi har ett professionellt FoU-team. Så vi har mer konkurrenskraft, avancerad bearbetningsförmåga och vetenskaplig ledning.
Fotografera med kunder
Western packningsserviceteam är mycket professionellt och lyhört. Oavsett vilka problem kunder stöter på kan de snabbt ge hjälp och lösningar.
Västerländsk packning--Innovation, kvalitet, win-win.








| INGA. | Punkt | Stämpla |
| 1 | PLC | SIEMENS (Tyskland) |
| 2 | HMI | SIEMENS (Tyskland) |
| 3 | Temperaturregulator | OMRON |
| 4 | Promiximity Switch | OMRON |
| 5 | Relä | OMRON |
| 6 | Pulverbrytare | SCHNEIDER |
| 7 | Pneumatisk komponent | Air Tec |
| 8 | Server Pull Motor | Delta |
Populära Taggar: helautomatisk förpackningsmaskin för schampopåsar, Kina helautomatisk förpackningsmaskin för schampopåsar, leverantörer, tillverkare, fabrik












